محل تبلیغات شما
مکه مکرمه

رَبِّ إِنَّهُنَّ أَضْلَلْنَ کَثیراً مِنَ النَّاسِ فَمَنْ تَبِعَنی‏ فَإِنَّهُ مِنِّی وَ مَنْ عَصانی‏ فَإِنَّکَ غَفُورٌ رَحیمٌ[سوره ابراهیم/36] پروردگارا، آنها سبب گمراهى بسیارى از مردم شده اند. پس هر که از من پیروى کند و به آیینى که آورده ام پاى بند باشد، او از من است، و هر که مرا نافرمانى کند از من نیست، با این حال تو آمرزنده و مهربانى.»

سوال: چگونه بت ها که مجسمه‌هایی از سنگ و چوب هستند، انسان را گمراه می‌کنند؟

پاسخ:

1.بتها همیشه جماد نیستند، گاهی انسان ها و طاغوت ها نیز بت می شوند.
2.مساله هنر و زیور آلاتی که همراه بت ها بود جاذبه داشت.
3.گاهی جهل سبب می شود که سنگ و چوب نیز ارزش پیدا کند.

اگر این آیه را همراه با آیه قبل معنا کنیم نتیجه ی خوبی به دست می آوریم، زیرا در آیه قبل ابراهیم گفت: خدایا فرزندانم را از بت پرستی دور بدار. »در این آیه می گوید: کسی که موحد و پیرو من بود از من است.»بنابراین تمام موحدان فرزندان مکتبی حضرت ابراهیم (علیه‌السلام) هستند. همانگونه که پیامبر اعظم (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) فرمود: من و علی پدران این امت هستیم.» [1].ولی مشرک اگر فرزند پیامبر هم باشد خطاب می شود: انه لیس من اهلک»[2]

------------------------------

پی نوشت:

[1]. بحار،ج95،16.
[2]. سوره هود/ 46

یاصاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

اعتماد به جوانان؛ از کابینه تا ماهواره!

چگونگی گمراه شدن از طریق بت ها

ها ,بت ,آیه ,کند , ,ابراهیم ,از من ,بت ها ,سنگ و ,و چوب ,این آیه

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

طب سنتی وایرانی عاشقانه های من و خدا فروشگاه اینترنتی زیور آلات،هدیه برای خانم ها،هدیه برای همسر،فروش کالای لوکس،سواروفسکی Just To The Arizona Cardinals Clearance Store To Buy Cheap NFL Jerseys. استودیو مسعود امامی letexrolom cozamsiogrin ربات اینستاگرام matbunincia نظرات وبلاگ های علوم ماورا